PLIENIDE
Hotel
Pokoje
Rezerwacja
Restauracja
Kontakt
Atrakcje
wycieczka

Rezerwacje Online
Bieruń znajduje się w pobliżu znanych miejscowości turystycznych: Oświęcimia, Krakowa, Wieliczki, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Pszczyny i Bielska. W niewielkiej odległości od miasta znajdują się niezwykle atrakcyjne tereny Beskidu Małego i Jury Krakowsko-Wieluńskiej.
Atrakcje czekające na Państwa w naszym mieście to:

  • Ferma strusi afrykańskich "Zosia".
  • Stadnina koni - ośrodek jeździecki
  • Zabytkowy Kościół św. Walentego
  • Hala sportowa
  • Oraz baseny oddalone zaledwie o kilka km. Od hotelu

1. Wadowice:
Wadowice to rodzinne miasto Karola Wojtyły. To tutaj, w jego dawnym domu mieści się odwiedzane przez turystów z całego świata Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II.Zapraszamy do odwiedzenia innych obiektów muzealnych oraz liczne obiekty sakralne, ponadto Park Rozrywki Dinolandia, Park miniatur oraz wiele ciekawych atrakcji.
2. Pszczyna:
nazywana Perłą Górnego Śląska. Dobrze zachowany, średniowieczny układ urbanistyczny starego miasta, piękny rynek oraz liczne zabytki architektury XVIII-XIX- wiecznej nadają Pszczynie nastrojowy, kameralny charakter. Niezwykle wrażenie robi zamek książęcy położony w otoczeniu malowniczego 150-hektarowego najpiękniejszego parku krajobrazowego Górnego Śląska. W drodze do Pszczyny można spotkać żubra w miejscowości Jankowice. Taką możliwość daje odwiedzenie Pokazowej Zagrody Żubrów, oprócz żubrów można też zobaczyć inne zwierzęta leśne min. jelenie, daniele, sarny, muflony oraz ptactwo ozdobne.
3. Browary Tyskie:
Tyskie Browary Książęce to miejsce wyjątkowe, ponieważ warzy się w nim piwo od blisko czterystu lat. Zapraszamy do wyprawy w głąb historii Tyskich Browarów Książęcych.
4. Oświęcim:
Warto odwiedzić to miejsce nie tylko ze względu na znajdujące się tu Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, upamiętniające zbrodnię hitlerowskiego obozu. Miasto oferuje o wiele więcej. O jego charakterze i klimacie decydują zachowane zabytki i ślady przeszłości sięgające XIII stulecia. Warto zobaczyć oświęcimski zamek, tajemnicze kościoły, piękne kamieniczki czy zaułki owiane legendą.
5. Magiczne miasto Kraków
Można zwiedzać na wiele sposobów, to jedno z miast, które niemal na każdej ulicy ma coś ciekawego do zaproponowania, niemal w każdym zaułku kryje się interesujący zabytek i niemal za każdym rogiem kusi klimatyczny barek, kafejka czy restauracja.


HotelI PokojeI ImprezyI CennikI RestauracjaI KontaktI Atrakcje tel. +48 (32) 216 22 74
Design 2010 Hotel Adria Created by Fox-Net